Wczytuję dane...

Wyposażenie domowego warsztatu rowerowego

Wyposażenie domowego warsztatu rowerowego

 

Przejażdżki rowerowe mają dobry wpływ nie tylko na zdrowie i sprawność fizyczną, ale również na samopoczucie. Dlatego coraz więcej osób korzysta z uroków tego sportu. Trzeba przyznać, że mamy też bardzo przyjemne i malownicze trasy rowerowe. Jedną z nich jest Podlaski Szlak Bociani. Przepiękne widoki i bardzo przyjemna trasa. Nie mniej jednak wybierając się w dłuższą lub krótszą podróż, ogromne znaczenie ma to, jak rower zostanie przygotowany do użytkowania. Dlatego, jeśli lubisz spędzać czas na rowerze, warto wyposażyć swój domowy warsztat w kilka niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Co powinno znaleźć się w podstawowym zestawie narzędzi? Zapraszamy do lektury.

Na co zwracać uwagę przy wyborze akcesoriów do domowego warsztatu rowerowego?

Najważniejszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę, jest oczywiście jakość narzędzi, a tym samym materiał, z jakiego zostały wyprodukowane. Materiał powinien być odpowiednio twardy, co sprawi, że nie będzie się tak wyrabiał w czasie pracy. Od czego warto zacząć kompletowanie? Choć może wydać Ci się to dziwne, to zachęcamy do wybrania w pierwszej kolejności szafki na narzędzia. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze zapewne masz jakieś narzędzia już w garażu, dzięki umieszczeniu ich w szafce, zyskasz dodatkowe miejsce robocze. Po drugie szafka pozwoli Ci nie kupować zestawu narzędzi co kilka miesięcy, kiedy będziesz musiał zmienić koło lub zrobić serwis. Dzięki szafkom nic nie nie zginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Zwłaszcza że są one zamykane na klucz. Jeśli chcesz mieć coś bardziej mobilnego, wtedy możesz sprawdzić wózki na narzędzia.

Podstawowy zestaw narzędziowy do domowego warsztatu rowerowego

W podstawowym zestawie narzędzi raczej nie warto mieć specjalistycznych narzędzi, których użyłbyś raz w roku. Byłaby to strata pieniędzy. W to miejsce lepiej oddać jest rower do serwisu. Nie mniej jednak niektóre narzędzia przydadzą Ci się z pewnością. Jakich więc produktów nie powinno zabraknąć w Twoim wózku narzędziowym?

  1. Imbusy w kształcie litery T - podstawa każdego zestawu narzędzi rowerowych. Dzięki długiej końcówce jesteś w stanie dotrzeć do ukrytych zakamarków. Przydaje się też w celu mocnego dokręcania śrub, gdyż można użyć jej jako dźwigni.
  2. Imbusowe gwiazdki - wyjątkowo uniwersalne narzędzia, których kształt pozwala na uzyskanie niezbędnej do solidnego dokręcenia siły. Co więcej, daje możliwość uzyskania dość dużego zasięgu końcówek imbusowych.
  3. Łyżki do opon wraz z pompą - nie da się ukryć, że to najważniejsze elementy wyposażenia warsztatu rowerowego. Ich nigdy nie powinno zabraknąć w Twojej szafce na narzędzia. Zawsze tez powinieneś brać je w dłuższą podróż, bo przecież nigdy nic nie wiadomo. Łyżki do opon warto wybierać z metalowym rdzeniem, dzięki temu są znacznie wytrzymalsze.
  4. Skuwacz - niezbędne przy zakuwaniu łańcucha, bardzo przydatne. Na co zwracać uwagę podczas wyboru? Przede wszystkim na jakość. Skuwacz musi bowiem sprostać bardzo dużym siłom, jednocześnie zachowując odpowiednią geometrię.

Jak widzisz, narzędzi jest całkiem sporo. A to jeszcze nie wszystko. Warto też zastanowić się nad zakupem m.in. klucza do kominów, klucza do suportu, kluczy torx oraz bacika, oraz klucza do kasety.