Wczytuję dane...

Regały magazynowe - nowe, czy używane?

 

Budowa magazynu jest niezwykle dużym kosztem. Mniejszym jest oczywiście wynajem, jednak my nie o tym. Chodzi nam po prostu o to, że czasami warto poszukać oszczędności. Dlatego widząc ogrom pytań, dotyczących tego, czy lepiej jest kupować regały magazynowe nowe, czy raczej używane. Choć jesteśmy producentem mebli do warsztatów, magazynów oraz serwisów i znajdziesz u nas nie tylko regały, ale też wózki narzędziowe, stoły warsztatowe i szereg innych produktów, to odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Wybór między używanym a nowym regałem magazynowym będzie zależał od wielu czynników. Są sytuacje, w których można postawić na meble używane, są jednak również takie, w których zdecydowanie wybór paść powinien na nowe egzemplarze.

Nowe regały magazynowe - rozwiązanie godne rozważenia

Jeśli chcesz rozwijać swoją firmę i zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, zdecydowanie warto wybrać nowe regały. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że daje Ci to szansę na przymocowanie regałów w nawet mało oczywistych miejscach. Dzięki temu oczywiście zwiększasz przestrzeń użytkową magazynu. A wiadomo, że ma to ogromne znaczenie w kontekście zarówno kosztów, jak i wydajności pracy. Jednocześnie daje Ci to możliwość rozwoju. Wybierając nowe regały magazynowe, masz też większy asortyment, dzięki czemu wybór odpowiedniej nośności na każdą półkę nie będzie problemem.

Nowe regały magazynowe dobrze jest też wybrać w momencie, gdy Twój magazyn ma dość nietypowe kształty i wymiary. Zwłaszcza że w naszej ofercie znajdziesz meble warsztatowe na zamówienie. Ta opcja pozwoli Ci na perfekcyjne dopasowanie.

Kiedy można zdecydować się na regały używane?

Jest to dość dobre rozwiązanie, w momencie, gdy masz ograniczone fundusze. Jednak zanim to zrobisz, warto sprawdzić naszą ofertę. W Centrum Warsztatowe znajdziesz nowe regały magazynowe w bardzo korzystnych cenach. Decydując się na meble używane, zwróć uwagę na to, kto płaci za dostarczenie mebli. Jeśli firma jest blisko Twojej siedziby, dowiedz się, czy oferuje demontaż i transport regałów. I czy nie będzie chciał dodatkowych pieniędzy za to. A może sam będziesz musiał podjąć się ich demontażu?

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę, decydując się na zakup regałów używanych? Choć tutaj mamy bardziej na myśli duże regały magazynowe. Przede wszystkim na to, że ich nośność powinna potwierdzona być odpowiednią tablicą informacyjną. Znaleźć się na niej powinny też informacje takie jak skrócona instrukcja obsługi. Przedsiębiorca, który oferuje Ci używane regały powinien posiadać takową tabliczkę informacyjną.

Jak widzisz, zakup używanych regałów magazynowych może wiązać się z dość dużą liczbą spraw do załatwienia. Zdecydowanie prostszym, bardziej komfortowym i wygodnym rozwiązaniem jest zakup mebli używanych. Jak widzisz, temat nie jest tak prosty, jak można byłoby przypuszczać. Wiele czynników ma na nią wpływ. Decyzję pozostawiamy jednak Tobie. Jeśli jednak masz pytania, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to zapraszamy Cię do kontaktu. Nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania.