Wczytuję dane...

Szafki narzędziowe - czym kierować się podczas ich wyboru?

Wydajność pracy w dużej mierze zależy od szybkości znajdowania narzędzi. Chcąc uniknąć ciągle przekrzykujących się pracowników, którzy szukają kolejnego klucza, aby móc wykonać powierzone im zadanie warto zainwestować w odpowiedniej jakości szafki narzędziowe. Nie da się zaprzeczyć, że naprawy, których dokonuje się w warsztatach np. samochodowych, wymagają użycia bardzo często wielu akcesoriów i narzędzi. Zadbanie o ergonomię w miejscu pracy oznacza, że Twój zakład wyposażony jest np. w tablice narzędziowe, półki oraz regały magazynowe. Każdy produkt powinien więc mieć swoje miejsce. Często jednak zdarza się, że pracownicy w natłoku spraw odkładają narzędzia gdzie popadnie. Co w takiej sytuacji warto zrobić?

Szafki narzędziowe - dlaczego warto w nie zainwestować?

Jak się okazuje, szafki narzędziowe są jednym z ciekawszych i skuteczniejszych sposobów na utrzymanie porządku w warsztacie. Pozwalają m.in. na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a także na odpowiednie przygotowanie miejsca pracy. Szafki, które znajdziesz w naszym sklepie - centrumwarsztatowe.pl są odpowiedzią na wysokie wymagania Klientów. W tym właścicieli profesjonalnych warsztatów i innych obiektów np. zakładów wulkanizacyjnych. Szafki narzędziowe odpowiednio dobrane do przestrzeni gwarantują bezpieczne przechowywanie oraz segregację narzędzi i akcesoriów. A to może przecież wpłynąć na zachowanie ich w stanie niemal idealnym. Co z kolei może wpłynąć na możliwość dłuższego ich wykorzystywania. Szeroki wybór szafek na narzędzia sprawia, że możesz wybrać takie, które sprawdzą się na niewielkich przestrzeniach. Przemyślana konstrukcja pozwoli na proste i szybkie odszukanie niezbędnych narzędzi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafek na narzędzia?

Jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyposażania warsztatu i kupowania szafek na narzędzia. Pozwolimy sobie przytoczyć kilka z nich:

  • obciążenie szuflad - niektóre narzędzia warsztatowe są dość ciężkie, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, jaki udźwig mają szuflady, które stanowią wyposażenie szafek. Szafka warsztatowa z 9 szufladami - T-11 znajdująca się w naszej ofercie, może np. pochwalić się wynikiem obciążenia statycznego jednej szuflady w granicach 60 kg;
  • bezpieczeństwo, czyli wyposażenie w zamek - oczywiście zaufanie wśród pracowników ma ogromne znaczenie, jednak ryzyko kłopotliwych sytuacji zawsze istnieje. Zwłaszcza jeśli jeszcze ktoś inny może kręcić się po hali. Dlatego warto zadbać o to, aby szafki na narzędzia miały zamknięcie na zamek. Z pewnością to nie zaszkodzi, a może tylko pomóc;
  • łatwość rozbudowy - czyli np. możliwość dodania bocznej płyty perforowanej, która będzie przystosowana do montażu zawieszek systemowych. Warto sprawdzić też możliwość dodania przestawnych przegród. Idealnie sprawdzą się w przechowywaniu drobnych elementów.

Na koniec jeszcze wspomnimy o tym, że warto zwracać uwagę na jakość wykonania szafek na narzędzia. Wysokogatunkowe blachy, z których mogą być wykonane zapewniają np. odporność zarówno na wilgoć, jak i na agresywne środowisko.