Wczytuję dane...

Jakie narzędzia powinny znaleźć się w Twoim warsztacie?

Warsztat musi być dobrze wyposażony do wszystkich prac. W tym artykule poznasz podstawowy sprzęt do majsterkowania.

Niezbędne narzędzia

Wiesz już, że kilka narzędzi jest niezbędnych do każdej pracy w warsztacie. Zaczynając od młotka, to narzędzie stało się obowiązkowe dla każdego. Podstawowe narzędzia różnią się także w zależności od wykonywanej pracy i tak w stolarstwie niezbędne jest dłuto. Wybór może również zależeć od sposobów samego majsterkowania.

Warto sporządzić listę narzędzi, które Twoim zdaniem są niezbędne do wykonywania prac wykonywanych w warsztacie.

Lista narzędzi, które naszym zdaniem warto posiadać

Po pierwsze, musisz mieć wszystkie rodzaje śrubokrętów krzyżkowych i płaskich. Nadają się do wszelkich prac w elektryce, elektronice i mechanice. Następnie pomyśl o zakupie szczypiec z wieloma/różnymi nasadkami i wymiennymi elementami. Celem jest, aby miał przy sobie praktyczny sprzęt w każdej sytuacji.

Następnie do swojej kolekcji dodaj piłę. Wybór piły zależy od jej przeznaczenia, istnieją dwa różne jej rodzaje:

  • piła do drewna,
  • piła do metalu.

Wybierz klucz nastawny zamiast pełnego zestawu. Jeśli nie zajmujesz się mechaniką przez cały czas, uniwersalny klucz w zupełności wystarczy. Do wszelkich pomiarów warto zaopatrzyć się w elastyczną taśmę mierniczą. Swoje wyposażenie możesz połączyć w zestaw narzędzi tego samego koloru. Doda to Twojemu warsztatowi nieco designerskiego charakteru.

Dodatkowe narzędzia

Po poświęceniu czasu na sporządzenie listy niezbędnego sprzętu, musisz wybrać narzędzia, które mogą być przydatne w konkretnej pracy.

Po pierwsze, powinieneś zaopatrzyć się w odzież ochronną lub środki ochrony indywidualnej, m.in. rękawiczki, buty, gogle, kask itp. Wybór tego sprzętu będzie zależał od wykonywanych przez Ciebie zadań.

Przedmioty, które przydadzą się do pracy na wysokości to drabina z co najmniej 5 stopniami, a murując, potrzebowałbyś szpachelki, kielni, poziomicy. Niezbędny jest również przedłużacz, zwłaszcza przy korzystaniu z elektronarzędzi. Co prowadzi nas płynnie do ostatniego punktu artykułu.

Przenośny sprzęt elektryczny

Dzisiejsza technologia stale się rozwija. W ten sposób zwiększa się ilość narzędzi, które warto mieć w warsztacie. Oto kilka przykładów, które Ci przedstawiamy:

  • Wyrzynarka: to najczęściej używane elektronarzędzie w świecie majsterkowiczów. Do wyboru masz wiele modeli dostosowanych do własnych potrzeb,
  • Wiertarko-wkrętarka: nazwa wiele mówi o jej zastosowaniu,
  • Wiertarka udarowa: dodatkowe wyposażenie wraz z wkrętarką. Służy do wiercenia otworów w betonie lub kamieniu, czyli twardych materiałach,
  • Elektryczna sprężarka powietrza: służy do pompowania opon samochodu lub motocykla w garażu,
  • Myjka wysokociśnieniowa: skoro mowa o warsztacie, to narzędzie może zmniejszyć wydatki związane z jego sprzątaniem. Przy okazji bez trudu umyjesz nią własny samochód,
  • Szlifierka: niezbędne wyposażenie warsztatu w budownictwie. Szlifierka oscylacyjna to doskonałe narzędzie dla stolarzy,

Narzędzia wielofunkcyjne: Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt elektryczny wybrać, wybierz narzędzia wielofunkcyjne, które posiadają wiele opcji i zastosowań.

Werdykt odnośnie do sprzętu warsztatowego

Sprzęt w Twoim warsztacie zależy od pracy, którą zamierzasz wykonać. Ponadto podstawowe narzędzia powinny znaleźć się w skrzynce narzędziowej, w którą powinieneś się zaopatrzyć. Następnie pojawiają się dodatkowe akcesoria, które są specyficzne dla każdej profesji. Na koniec rewolucyjne elektronarzędzia, ułatwiające zadania i pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze.