Wczytuję dane...

Wózki narzędziowe - zadbaj o odpowiedni wybór

Wózki narzędziowe - zadbaj o odpowiedni wybór

 

Wybranie odpowiedniego wózka narzędziowego ma ogromne znaczenie w kontekście wygody i ergonomii pracy. Zastanawiasz się nad tym, jak wybrać odpowiedni wózek i na co zwrócić uwagę? Zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu - mamy nadzieję, że znajdziesz w nim odpowiedź na swoje pytanie.

Wybór wózka na narzędzia - zwróć uwagę na jakość wykonania

Komfort korzystania z wózków narzędziowych jest jednym z podstawowych wyznaczników tego, dlaczego warto kupować wysokiej jakości wyposażenie warsztatu. Wśród wielu czynników, które mają wpływ na korzystanie z wózków, jest jego wykonanie. W pierwszej kolejności musisz dowiedzieć się, jak pracują szuflady. Zdecydowanie powinny się przesuwać w sposób płynny i bezproblemowy. Walka o to, aby szuflada się otworzyła, jest przecież totalną stratą czasu. Nie mogą się więc blokować ani przycinać. Kolejnym czynnikiem jest materiał, a jakiego wykonano wózki narzędziowe. Ciągłe narażenie na uderzenia oraz różnego rodzaju substancje chemiczne sprawia, że blacha, której używa się do produkcji, powinna być najwyższej jakości. Dzięki temu wózki posłużą przez długi czas.

Najważniejsze aspekty wyboru wózka na narzędzia - hamulce i zamki

Wysokiej jakości wózki narzędziowe wyposażone powinny być w hamulce. Dlaczego ma to aż takie znaczenie w kontekście ich użytkowania? Zapewniają one bowiem wysoki komfort pracy. Dzięki hamulcom możesz wózek ustawić w dosłownie dowolnym miejscu w warsztacie, nie obawiając się tego, że nagle odjedzie. Blokowanie kółek daje Ci pewność, ze wózek zostanie na swoim miejscu, nawet w sytuacji, gdy podłoga nie będzie zbyt równa. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to warto zadbać o to, aby wózek warsztatowy, który wybierasz, miał zamek. I to nie tylko w momencie, gdy wybierasz go z myślą o mobilnym serwisie. Zamek przydaje się także w punktach stacjonarnych. Możesz też sprawdzić, czy wózki mają zabezpieczone narożniki. Dzięki zabezpieczeniom nie tylko pracownik może uniknąć skaleczenia, ale również wózki mogą służyć przez dłuższy czas. Zabezpieczony narożnik będzie neutralizował uderzenia, tym samym zapobiegając uszkodzeniom powierzchni.

Pozostałe czynniki mające wpływ na wybór wózka narzędziowego

Oprócz wyżej wymienionych aspektów warto też zwrócić uwagę na wielkość kółek, w jakie wyposażone są wózki. Im są one większe, tym łatwiej będzie Ci nimi manewrować. Dlatego, minimalna wielkość, jaką powinno stosować się w przypadku wózków narzędziowych, wynosi 12,5 cm. Możesz też zadbać o to, aby wózek wyposażony był w blokadę zabezpieczającą wysunięcie się więcej niż jednej szuflady. W centrumwarsztatowe.pl jest to w wyposażeniu opcjonalnym. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

  1. Obciążenie szuflad
  2. Łatwość rozbudowy

Wybór wózka narzędziowego pozwala Ci w pewnym zakresie na stworzenie stanowiska mobilnego. W dodatku takiego, którego konstrukcja umożliwia umieszczenie w nim wszystkich niezbędnych narzędzi. W dodatku uporządkowanych i skompletowanych. Dzięki temu, że wszystko będzie w jednym miejscu, praca będzie znacznie wydajniejsza i przyjemniejsza.